Rozmowa z prezesem Dariuszem Krawczykiem

Prezes Klimontowianki Klimontów po upragniony awansie do IV ligi, jaki świętowaliśmy tydzień temu po meczu ze Stalą Kunów wypowiedział się w kilku zdaniach m.in o sezonie, finansach, następnym sezonie i polityce klubu na ramach gazety Tygodnika Nadwiślańskiego. Słowa postaramy się Państwu przytoczyć na naszej oficjalnej stronie. Zapraszamy do lektury.

Okiem na ostatni sezon!

Dariusz Krawczyk: "Jacek wykonał świetną pracę. I w szatni, i na boisku widać było ekipę, w której obowiązywała zasada "wszyscy za jednego, jeden za wszystkich". Dobra atmosfera to połowa sukcesu, a ta była u nas wyśmienita, czego potwierdzeniem jest końcowy wynik. "

Plany na najbliższy sezon!

​Dariusz Krawczyk: "Czy stać nas na czwartą ligę? Na ten awans pod względem organizacyjnym byliśmy przygotowani już w poprzednim sezonie, więc sukces zespołu nie jest dla nas jako zarządu zaskoczeniem. Jeżeli natomiast chodzi o poziom sportowy to ma dalej o niego dbać trener Jacek Kuranty. Mamy w planie wzmocnienia zespołu dwoma, trzema piłkarzami, ale podstawowym celem jest utrzymanie kadry z tego sezonu. Na razie, wszyscy zawodnicy zgłosili chęć pozostania w drużynie, włącznie z Karolem Głowackim i Wiktorem Jaworskim, którzy grali u nas na zasadzie wypożyczenia odpowiednio z Siarki Tarnobrzeg i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Czy uda się ich zatrzymać w zespole na kolejny sezon? Czas pokaże. Na razie zawodnicy poszli na zasłużony urlop, bo potem przed nimi sporo pracy, by odpowiednio przygotować się do gry na wyższym szczeblu."

Jak z finansami?!

Dariusz Krawczyk: "Na ostatnim meczu był obecny również wójt gminy Klimontów, Marek Goździewski który wręczył pamiątkowy puchar za awans. Nie jest to jedyny upominek od wójta. Po awansie zadeklarował on zwiększenie środków finansowych na zespół. Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość, bo nie jest tajemnicą, że czwarta liga, to znacznie większe wymagania  nie tylko jeśli chodzi o umiejętności sportowe, ale także kwestie finansowe. Nie chcę przez to powiedzieć, że będziemy krezusami, ale powinno być nas stać na spokojne granie w środkowych rejonach tabeli."

Baza sportowa...

Dariusz Krawczyk: "Jeżeli chodzi o bazę sportową zespołu, przyszłość wygląda bardzo optymistycznie. W niedługim czasie do użytku powinno być oddane drugie boisko treningowe, na którym od tego sezonu trenować będzie sześć grup młodzieżowych."

Polityka sportowa

Dariusz Krawczyk: "Stawiamy na własnych wychowanków, którzy barwy Klimontowianki mają w sercu. To, że jest to słuszna polityka, potwierdził chociażby ostatni mecz, w którym zagrało aż ośmiu naszych wychowanków.