Seniorzy: Wyjazdowa niemoc Klimontowianki

W meczu IX kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej podopieczni Łukasza Szymańskiego ulegli w Kazimierzy tamtejszej Sparcie 2:1 (1:0).

Zespół Klimontowianki rozpoczął lepiej dzisiejsze spotkanie. Przez pierwszy kwadrans to zielono-czerwoni dominowali na boisku i dłużej utrzymywali się przy futbolówce. Niestety na nic się to zdało bo w 33 minucie spotkania to miejscowi wyszli na prowadzenie za sprawą Przemysława Fakowskiego który po udanym dryblingu stanął sam na sam z Adrianem Lasotą i z zimną krwią otworzył wynik spotkania. Po stracie bramki klimontowianie dążyli do wyrównania jednak wynik do przerwy się nie zmienił. W drugiej połowie meczu gra bardziej się zaostrzyła a swoje okazje do zdobycia gola mieli zarówno gospodarze jak i goście. W 64 minucie spotkania nastąpił zwrot i po przepięknej bramce Maćka Kiliańskiego z okolic 16 metra, goście znów byli w grze o pełna pulę. Podopieczni Andrzeja Sendra mogli dość szybko odpowiedzieć na trafienie Klimontowianki, bo zaledwie 3 minuty później mieli swoją stuprocentową sytuacje. Na szczęście klimontowian, piłkarz Sparty, mający przed sobą tylko bramkę uderzył nad poprzeczką. I chodź można myśleć było, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i to zielono-czerwoni wyjdą na prowadzenie to jednak tak się nie stało. Miejscowi w 77 minucie po strzale z okolic 8 metra wyszli ponownie na prowadzenie i dowieźli zwycięstwo do samego końca.

Klimontowianka: Lasota - Mikosa, Zięba (70' Kaczmarczyk), Niziołek, Borycki - Kiliański, Franus, Stepień, Orłowski - Śmiech (60' Wiśniewski), Dziadowicz (80' Bernyś).

Kolejne spotkanie Klimontowianka rozegra 9 października o godzinie 15.00 na własnym boisku z drużyną KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w ramach IV rundy okręgowego Pucharu Polski.