Zwycięstwo na inaugurację!

W pierwszym meczu inaugurującym rundę wiosenną podopieczni Adama Mażysza pokonali jędrzejowski Naprzód 2:1 (1:0).  Dwa trafienia dla klimontowian zanotował debiutujący w tym meczu Jacek Rożek.

Klimontowianka: Dudek - Miłek, Cebula, Nowak, Krawczyk - Chwała (60' Mikosa), Szymański, Franus, Kabata (85' Rutkowski) - Rożek (80' Papierz), Pyszczek Ł. (73' Papka).

Klimontowianka w swoim inauguracyjnym spotkaniu wiosną 2016 roku odniosła cenne zwycięstwo. Obie bramki dla zielono-czerwonych zdobył pozyskany w przerwie zimowej Jacek Rożek. W pierwszeł połowie spotkania precyzyjnie wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Chwały z prawej strony boiska, zaś w drugiej części meczu w sytuacji sam na sam nie dał jakichkolwiek szans bramkarzowi gości, uderzając w lewy róg bramki. Podopieczni Adama Mażysza stracili bramkę w 83 minucie spotkania z karnego, kiedy to w polu karnym ręką interweniował obrońca klimontowian Łukasz Cebula.  Swoje szanse na zdobycie bramki mieli także Mateusz Franus uderzając główką po stałym fragmencie, Łukasz Pyszczek czy Michał Mikosa.

Po meczu wypowiedzieli się:

Adam Mażysz: Od 15 minuty przeważaliśmy. Mogliśmy pokusić się o kolejne gole, najlepszej okazji nie wykorzystał Łukasz Pyszczek.

Krzysztof Michalski: Naszym zdaniem druga bramka padła w sytuacji, gdy zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej. Sędzia jednak jej nie odgwizdał. Remis byłby sprawiedliwy.

W "11" kolejki znalazł się strzelec dwóch bramek dla zielono-czerwonych Jacek Rożek.